Nalezený notebook se podařilo vrátit majiteli

Poctiví lidé stále ještě existují. V pátek krátce po poledni se o tom mohli přesvědčit českobudějovičtí strážníci, a hlavně majitel ztraceného notebooku.

Strážníci se setkávají s nejrůznějšími nálezy poměrně často. Nejčastěji se jedná o peněženky, doklady, jízdní kola nebo finanční hotovost od pár drobných po mnohatisícové sumy. Dohledat majitele ztracené věci je však podstatně složitější, než by se mohlo zdát. Všechny nálezy, pokud se nepovede dohledat majitele, jsou posléze předány do ztrát a nálezů na českobudějovické radnici. Jen doklady jsou rovnou předány na příslušné úřady, které je vydaly.

Čas od času se ale povede udělat radost majiteli, který se ztracenou věcí už ani moc nepočítá. Právě tak tomu bylo v pátek 19. června krátce po poledni, když strážníci na operačním středisku městské policie přijali oznámení o nalezeném notebooku na Sokolském ostrově. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která od poctivého nálezce notebook převzala. Na operačním středisku se posléze podařilo kontaktovat majitele, který se pro ztracený notebook osobně dostavil.