Muž odsouzený za krádež se tentokrát zaměřil na jízdní kolo

Krádež jízdního kola zcela jistě jeho pachateli neprojde. Jeho trestnou činnost v pátek v noci totiž zaznamenala městská kamera. Strážníci předali do rukou policistů jeho spolupachatele.

V pátek 17. listopadu krátce před jedenáctou hodinou večer spatřila obsluha městského kamerového systému podezřelý pohyb dvou osob na Lannově třídě. Objektem jejich zájmu se stalo jízdní kolo odložené ve stojanu na kola. Kolo však bylo zajištěno zámkem. Ani to však zjevně nebyl pro dotyčného muže problém. Zámek se mu podařilo překonat s pomocí sejmutého sedla. Druhý z mužů zjevně hlídal okolí před nechtěnými svědky. To však ještě netušil, že svědkem celého jejich počínání je městská kamera. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie.

Pachatel krádeže mezitím předal odcizené jízdní kolo do rukou hlídajícího muže. Ten nasedl na kolo a odjížděl směrem k vlakovému nádraží. Pachatel krádeže odešel opačným směrem. Muže jedoucího na jízdním kole značky Gary Fischer strážníci o několik minut později zastavili ve Štítného ulici. Dvaatřicetiletý muž z Českých Budějovic se snažil strážníkům tvrdit, že si kolo vypůjčil od svého čtyřiadvacetiletého bratra, který ho toho dne řádně zakoupil.

Strážníci mezitím prohledali okolí místa, odkud bylo jízdní kolo odcizeno. Poškozený zámek nalezli odhozený v odpadkovém koši. Muže podezřelého ze spolupachatelství krádeže i s jízdním kolem vzápětí předali do rukou policistů k dalšímu opatření. Později ztotožněný pachatel krádeže byl již v minulosti odsouzen za přečin krádeže, spáchané formou spolupachatelství. Nyní si k rozsudku přičte další krádež, za kterou mu již hrozí odnětí svobody v trvání šesti měsíců až tří let.

Autor: Mgr. Věra Školková