Muž mířil z večírku domů, spadl do betléma

Místo Ježíška se v betlémě na Náměstí Přemysla Otakara II. v pátek v noci ocitl neznámý muž. Spadl sem totiž přes ohrazení, když procházel kolem. Devětatřicetiletému muži se v betlémě tak zalíbilo, že ho strážníci museli vyvést v poutech.

V pátek 23. listopadu krátce před půlnocí spatřil operátor městského kamerového systému muže, který procházel kolem betléma na Náměstí Přemysla Otakara II. Muž se přitom sotva držel na nohou. Kamera již jen zaznamenala jeho pád do betléma postaveného v předzvěsti přicházejících Vánočních svátků. Muž se však již nezvedl a zůstal ležet uvnitř. Na místo v té době mířila hlídka městské policie. Muž však měl pro přicházející strážníky jen pár peprných nadávek a odmítl z betléma odejít. O několik okamžiků později skončil v poutech. Na pomoc musel přispěchat i zaměstnanec místní bezpečnostní služby, který na žádost strážníků dočasně odstranil ohrazení betléma. Strážníci poté spoutaného muže odvedli do služebního vozidla. Ten vzápětí skončil své dobrodružství na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici. Betlém naštěstí. Betlém naštěstí nevítaným zásahem podnapilého návštěvníka neutrpěl.

Devětatřicetiletý muž z Českobudějovicka se nyní bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí a znevážení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ně mu hrozí pokuta do 15 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková