Jezdil po Budějovicích na elektrokole, nadýchal přes 2 promile

V pondělí 5. listopadu v půl deváté večer spařil operátor městského kamerového systému zjevně podnapilého muže na elektroskútru bez registrační značky, který se projížděl po Lannově třídě. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie.

Strážníci na místě zjistili, že věc se má trochu jinak, než zprvu vypadalo. Čtyřiačtyřicetiletý muž z Českobudějovicka hlídce s ledovým klidem sdělil, že elektroskútr splňuje podmínky jako elektrokolo a k řízení nepotřebuje řidičské oprávnění ani registrační značky. To byla sice pravda, ale pořád se jednalo o řidiče nemotorového vozidla, u kterého měli strážníci podezření, že řídil pod vlivem alkoholu, nebo jiných návykových látek.

Následná orientační dechová zkouška na alkohol vyšla s pozitivním výsledkem 2,02 promile. Hlídka muže poučila o skutečnosti, že se stal důvodně podezřelý ze spáchání přestupku tím, že řídil po požití alkoholického nápoje v době, kdy byl ještě pod jeho vlivem. Událostí se bude dále zabývat správní orgán českobudějovického magistrátu.