Dvacetiletý muž si nasčítal již hezkou řádku křížků se zákonem

Dvacetiletý muž z Českých Budějovic přespal v jednom jediném týdnu na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici hned dvakrát. Ve druhém případě, kdy mladý muž narušoval veřejný pořádek na sídlišti Máj, proti němu museli strážníci použít dokonce donucovací prostředky. Dvacetiletý výtečník se však do křížku se zákonem nedostal poprvé. Strážníci s ním letos řešili již řadu přestupků proti veřejnému pořádku, ale i škodu na cizím majetku. Jeho řádění odnesly v loňském roce například vstupní dveře u městské radnice nebo interaktivní lavička na Sokolském ostrově.

Ve čtvrtek 25. dubna v půl jedné ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o hrubém chování mladého muže u benzinové čerpací stanice v ulici M. Horákové. Strážníci na místě nalezli jim známého muže. Napůl svlečený muž právě nevybíravě pokřikoval na přítomné zaměstnance benzinové stanice. Z chování dvacetiletého muže bylo zřejmé, že se značně posilnil alkoholem. Snůška jeho nadávek neminula ani samotné strážníky. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 2,76 ‰. Když však strážníci rozhodli o jeho převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici, mladý muž se odmítl se svým osudem smířit. Hrubými výrazy začal napadat strážníky a jeho rozhořčení se nevyhnula ani kapota služebního vozidla městské policie, do které několikrát udeřil rukama. Na zákonné výzvy strážníků, aby svého jednání zanechal, muž nereagoval. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a při cestě na záchytnou stanici se vezl ve služebních poutech.

Pro dvacetiletého výtržníka však případ přenocováním na lůžku záchytné stanice neskončil. Za rušení nočního klidu a neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci ho čeká pokuta až 10 tisíc korun a případně i omezující opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková