Dva útěkáře z výchovných ústavů vypátrali strážníci během jednoho večera

Během čtvrtečního večera se českobudějovickým strážníkům podařilo vypátrat hned dva celostátně hledané mladíky. Jednalo se o dva mladistvé útěkáře. Oba dva se díky strážníkům dostali zpět do výchovných ústavů.

Teprve šestnáctiletého chlapce z Českých Budějovic, po kterém policisté vyhlásili celostátní pátrání, nalezli strážníci ve čtvrtek 13. září krátce po sedmé hodině večerní na sídlišti Máj. Když projížděli ulicí V. Talicha, spatřili jim známou tvář. Ta patřila celostátně hledanému chlapci, který se 9. září nevrátil do výchovného ústavu v Praze. Prověřením jeho totožnosti v pátrací databázi Policie ČR se ukázalo, že jejich domněnka byla správná. Mladíka následně převezli na Obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory, kde ho předali do rukou policistů k dalšímu opatření.

Druhého mladíka v hledáčku policistů vypátrali strážníci téhož dne v deset hodin večer na sídlišti Vltava. Při běžné kontrolní činnosti spatřili v Písecké ulici mladého muže, jehož tvář dobře znali. Sedmnáctiletého mladíka totiž již od 5. září postrádají ve výchovném ústavu na Lounsku. Strážníci ho následně eskortovali též na Obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory, kde ho předali do rukou policistů.

Autor: Mgr. Věra Školková