Žena odcizila solární lampy, poté u ní našli marihuanu

V úterý 14. března večer vzbudily podezření obyvatel Tylovy ulice dvě osoby, které se procházely v blízkosti domů a nahlížely do zahrad.  

V půl deváté večer vyjížděli strážníci na oznámení o dvojici osob, která se snaží prolézt poškozeným plotem do jedné ze zahrad v ulici Tylova. Dlouho se však nezdržely. Dvojici odpovídající popisu oznamovatele strážníci zastavili již o několik ulic dál. Jednalo se o osmačtyřicetiletou ženu a jejího sedmnáctiletého syna z Českobudějovicka. Žena se ani nesnažila skrývat dvě zahradní solární lampy, které nesla v příruční tašce. Strážníkům tvrdila, že je nalezla odložené u plotu v Tylově ulici. Strážníci však mezitím prověřili její tvrzení u majitelů dotyčné zahrady, kde se měla dvojice pohybovat. Podle jejich očekávání se potvrdilo, že lampy jsou majetkem tamních obyvatel.

Osmačtyřicetiletá žena však u sebe neměla žádné osobní doklady, kterými by mohla prokázat svou totožnost. Z toho důvodu ji strážníci předvedli na obvodní oddělení Policie ČR v ulici 28. Října. Překvapením však nebyl konec. Když se strážníci přesvědčovali, zda žena nemá u sebe zbraň, nalezli u ní krabičku se sušenou aromatickou rostlinou. Jelikož pojali důvodné podezření, že se jedná o rostlinu obsahující tetrahydrokanabinol, krabičku ženě odebrali. Tu strážníci předají k dalšímu šetření správnímu orgánu. Žena se bude zpovídat nejen z přestupku proti majetku, za který jí hrozí pokuta do 20 tisíc korun, ale i přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi.

Autor: Mgr. Věra Školková