Zákaz řízení mu nebránil usednout za volant, k jízdě přibral i čtyři spolujezdce

Devětadvacetiletý muž za volantem osobního vozidla vzbudil v neděli večer pozornost hlídky městské policie. Jeho tvář byla totiž strážníkům dobře známá. Podezření, že muž usedl za volant bez řidičského oprávnění, se také vzápětí potvrdilo. Zákaz řízení mu zjevně velkou hlavu nedělal. Na zakázanou jízdu totiž přibral další čtyři spolucestující. Muž skončil v rukou policistů.

V neděli 22. prosince v devět hodin večer projížděla hlídka městské policie Vodňanskou ulicí. Strážníci náhle spatřili vozidlo značky BMW, vyjíždějící na Husovu třídu. Za volantem seděl muž, jehož tvář byla strážníkům dobře známá. Důvodné podezření, že řidič usedl za volant bez příslušného řidičského oprávnění, se proto okamžitě rozhodli prověřit. Když vozidlo zastavili a řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla, žádných se nedočkali. Muž se snažil strážníky přesvědčit, že si řidičský průkaz zapomněl doma. Skutečnost však byla jiná.  Kontrolou totožnosti dotyčného v registru řidičů se ukázalo, že mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Strážníci proto na místo přivolali hlídku Policie ČR, která muži další jízdu zakázala.

Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Čtyři Dvory. Muže čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Autor: Mgr. Věra Školková