Uplynulý víkend se nesl ve znamení nebezpečných řidičů

Strážníci během uplynulého víkendu odhalili celkem čtyři řidiče motorových vozidel, kteří se po krajském městě projížděli pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Ve dvou případech dokonce bez řidičského oprávnění. O těch jsme vás informovali v předešlých dnech.

Třetí případ v pořadí se stal v neděli odpoledne, kdy strážníci prováděli kontrolní činnost v pěší zóně ulice Krajinská. Zaměřovali se na porušování dopravního značení řidiči vozidel, kterým je vjezd do pěší zóny zakázán. Krátce po jedné hodiny odpoledne vjelo do pěší zóny vozidlo značky Renault s rakouskou registrační značkou. Ve vozidle seděli dva muži. Strážníci řidiče vozidla zastavili a vyzvali ho k předložení dokladů potřebných pro řízení vozidla. Doklady osmadvacetiletého Rakušana byly v pořádku. To se však nedalo tvrdit o jeho stavu. Muž byl očividně nesvůj a z jeho dechu byl cítit alkohol. Strážníci proto u něj provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která ukázala 1,16 ‰. Následně na místo přivolali hlídku Policie ČR, která Rakušanovi zakázala další jízdu a převzala si případ k dalšímu šetření. Muž bude obviněn z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Čtvrtý, a pravděpodobně nejzávažnější případ, se udál v neděli na křižovatce ulic Kasárenská a Dvořákova. Po třetí hodině odpoledne tudy projížděla hlídka městské policie, když spatřila vozidlo značky Peugeot stojící kolmo na chodníku. Na místě řidiče seděla žena a u vozidla stáli dva muži. Na dotaz strážníků muži uvedli, že pomáhali mladé řidičce vyměnit proraženou pneumatiku u jejího vozu.

Strážníci přistoupili k ženě sedící ve vozidle a požadovali vysvětlení k důvodu havárie. Pětadvacetiletá žena odvětila, že se otáčela za pohledným chlapcem, což mělo za následek proražení pneumatiky o obrubník. Strážníkům sdělila, že když má vyměněnou pneumatikou, že by chtěla pokračovat v jízdě. Mladá žena se však vzhledem k situaci neustále smála a chovala roztěkaně. Strážníci pojali silné podezření, že její chování je ovlivněno návykovou látkou. Když se jí dotázali, zda před jízdou požila alkohol nebo návykové látky, řidička vesele odvětila, že během uplynulých dní pila alkohol a dopřála si jejími slovy „taky čouda travky a trošku toho perníčku“. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která u ženy provedla test na omamné a psychotropní látky s pozitivním výsledkem. Policisté si celý případ převzali k dalšímu šetření.

Žena bude obviněna z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten jí v případě způsobení dopravní nehody hrozí odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Autor: Mgr. Věra Školková