Trojice mužů se mezi sebou utkala na ulici před barem

Ruční vyřizování sporu mezi trojicí mužů na ulici v centru města neskončilo pro jednoho z nich příliš šťastně. Skončil v rukou zdravotníků. Všechny tři ještě čekají potíže se zákonem.

V neděli 4. listopadu krátce po půlnoci spatřil operátor městského kamerového systému v ulici Karla IV. potyčku tří mužů. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Dvojice útočníků mezitím nechala třetího muže ležet na zemi a odcházela pryč. Strážníkům se podařilo dvojici odpovídající popisu zadržet o několik minut později na Náměstí Přemysla Otakara II. Další hlídka městské policie na místě incidentu nalezla ležícího muže s krvácejícím zraněním na hlavě, kterému se již dostalo pomoci od náhodných svědků. Ti na místo okamžitě přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zraněného muže si vzápětí zdravotníci převzali a převezli ho k lékařskému ošetření do českobudějovické nemocnice. Jak strážníci zjistili, jednalo se o osmatřicetiletého občana z Českých Budějovic. Dalšími účastníky potyčky byl pětadvacetiletý muž z Českých Budějovic a jeho o rok mladší kamarád z Českobudějovicka. Strážníci celý případ předali přivolané hlídce Policie ČR.

Zda se povedená trojice bude zpovídat z přestupku proti občanskému soužití nebo přečinu výtržnictví, bude předmětem dalšího šetření policistů z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října.

Autor: Mgr. Věra Školková