Strážníkům se do rukou dostaly kuriózní nálezy. Lesní roh a pánské obleky renomovaných značek.

Během úterního dne se do rukou českobudějovických strážníků dostaly hned dva kuriózní nálezy. Prvním nálezem byl lesní roh v hodnotě okolo 50 tisíc korun, druhým byly dva kompletní společenské obleky renomovaných značek. Nálezy hodnotných předmětů odevzdali do rukou strážníků poctiví nálezci, díky nimž se majitelé ztracených věcí s nimi opět setkají.

V úterý 22. října v půl páté odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o nálezu lesního rohu na Náměstí Přemysla Otakara II. Nález předal na místě do rukou strážníků jedenatřicetiletý muž z Prachaticka. Ten objevil zjevně hodnotný hudební nástroj na lavičce v blízkosti Samsonovy kašny. Strážníci nález převzali a převezli ho na služebnu městské policie. V pouzdře s hudebním nástrojem nalezli i žákovskou knížku jeho majitele. Strážníkům z centrálního operačního střediska městské policie se podle ní podařilo vyrozumět lektora zapomnětlivého žáka Konzervatoře v Českých Budějovicích. Jak se ukázalo, shodou okolností absolvoval majitel ztraceného lesního rohu v odpoledních hodinách u dotyčného lektora výuku hry na lesní roh. Strážníci následně o nálezu telefonicky informovali matku majitele lesního rohu. Ten si svůj nástroj následujícího dne převezme na služebně městské policie.

Druhým ne zcela všedním nálezem byly dva pánské společenské obleky se třemi košilemi renomovaných značek uzavřené v ochranných obalech. Ty náhodně nalezl třicetiletý muž z Jindřichohradecka téhož dne před šestou hodinou odpolední na frekventované křižovatce ulic Na Dlouhé louce a J. Boreckého. Poctivý nálezce předal obleky do rukou hlídky městské policie, která je převezla do úschovy na služebnu městské policie. U tohoto nálezu se však nepodařilo zjistit, komu ztracené oděvy patří. Jejich majitel se o ně do pátečního dne může přihlásit na služebně městské policie v ulici Jar. Haška, poté bude nález předán na Ztráty a nálezy Magistrátu města České Budějovice.

Autor: Mgr. Věra Školková