Strážníci zasahovali proti zdrogovanému muži

Pětatřicetiletý muž z Českých Budějovic se po pátečním večírku usadil na schodech jednoho domu v Krajinské ulici. Kvůli silné nevolnosti si dokonce přivolal zdravotnickou záchrannou službu. Jak se ukázalo, za jeho špatným zdravotním stavem stály drogy a alkohol. Skončil na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

V sobotu 1. prosince v pět hodin ráno přijalo operační středisko městské policie žádost zdravotnické záchranné služby o pomoc při zásahu v Krajinské ulici. Strážníci při příjezdu na místo spatřili muže sedícího na schodech jednoho z domů. Když muž spatřil strážníky, začal na ně hlasitě pokřikovat a dožadovat se lékařské pomoci. Odmítal předložit své osobní doklady a jeho agresivní chování se vzápětí obrátilo i proti zasahujícím zdravotníkům. Muž se však po chvíli uklidnil a souhlasil s provedením orientační dechové zkoušky na alkohol. Ta ukázala výsledek 1,57 ‰. Za jeho chováním a náhlou nevolností však zjevně stálo něco jiného.

Muž mezitím obrátil a znovu začal ohrožovat zasahující strážníky i zdravotníky. S rozhodnutím, že si pospí na záchytné stanici, totiž rozhodně nesouhlasil. Když neuposlechl ani opakovaných výzev strážníků k nastoupení do služebního vozidla, skončil v poutech. Po převozu na záchytnou stanici se pětatřicetiletý pacient podrobil testu na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem na THC. Noc poté dospal na lůžku záchytné stanice.

Pro pětatřicetiletého muže však případ neskončil. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ten mu hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková