Strážníci v noci řešili případ podnapilých dětí

Skupina devíti dětí se v sobotu večer vydala do ulic krajského města. Večírek, kde nechyběl alkohol, jim neočekávaně skončil na Lannově třídě. Zatímco ostatní usedli na lavičky, dva chlapci zavrhli nezáživnou zábavu a rozhodli se ukázat svou sílu ničením cizího majetku. To ještě netušili, že je sleduje městská kamera. Příjezd strážníků na místo na sebe nenechal dlouho čekat.

V sobotu 3. března krátce před jedenáctou hodinou v noci spatřil operátor městského kamerového systému na Lannově třídě skupinu dětí posedávající na lavičkách. Dva chlapci se od skupiny oddělili a začali poškozovat prodejní stánky před obchodním centrem. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie.

Strážníci na místě zastihli jedenadvacetiletého muže a devět nezletilců ve věku čtrnácti až osmnácti let. Při projednávání pokusu o poškození dřevěného stánku s jedenadvacetiletým mužem a sedmnáctiletým chlapcem, kteří se ke svému činu okamžitě přiznali, strážníci zpozorněli. Z dechu dětí totiž ucítili zápach alkoholu. Orientační dechovou zkouškou strážníci potvrdili alkohol u sedmi z nich. Děti strážníkům prozradily, že alkohol jim zakoupil neznámý muž. Prostřednictvím operačního střediska městské policie strážníci vyrozuměli rodiče podnapilých nezletilců, kteří se pro své děti vzápětí dostavili. Celý případ bude mít dohru na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Za pokus o poškození cizího majetku si pak dva pachatelé přestupku vysloužili od strážníků pokutu.

Autor: Mgr. Věra Školková