Strážníci si posvítí na požívání alkoholu mimo povolená místa

Pěkné počasí, blížící se prázdniny, značné množství kulturních akcí. V barech, předzahrádkách i ulicích plno lidí. V historickém centru Českých Budějovic začátkem června nic neobvyklého.

V nadcházejícím období proto přibyde v ulicích města i strážníků městské policie a to především v nočních hodinách. Hlídky se zaměří na dodržování obecně závazné vyhlášky města č. 1/2014 (o ochraně veřejného pořádku, veřejné zeleně a čistoty veřejných prostranství). Tato vyhláška mimo jiné upravuje požívání alkoholických nápojů na veřejnosti. Zákaz se vztahuje na historické centrum Českých Budějovic, Lannovu třídu, Mariánské náměstí, Palackého náměstí, sídliště Máj, Šumava, Vltava, sídliště na Pražské nebo Suché Vrbné (centrum).

Zákaz požívání alkoholu na veřejnosti se v těchto lokalitách nevztahuje například na prostory provozoven, předzahrádek (v rámci jejich provozní doby), nebo prostory u stánků v tržnicích, tržištích, tržních místech či trzích. Bezstarostně, aniž by se dopustili přestupku, si mohou alkoholu dopřát i návštěvníci kulturních, společenských či sportovních akcí. Hlídky městské policie se rovněž zaměří na mladistvé pod vlivem alkoholu, dohlédnou na dodržování nočního klidu či  na veřejný pořádek.

Obecně závazná vyhláška č. 1/2014

Obecně závazná vyhláška č. 5/2017

Oblast sídliště Na Pražské
Oblast historického centra
Oblast sídliště Máj
Oblast Suché Vrbné (centrum)
Oblast sídliště Vltava