Strážníci nalezli odcizené jízdní kolo

Strážníci v Českých Budějovicích zastavili cyklistu, který jel po chodníku a bez předepsaného osvětlení. Posléze se ukázalo, že jel na odcizeném jízdním kole. Cyklista i s kolem byl předán Policii ČR k dalšímu řešení.

Ve středu 28. srpna krátce po deváté hodině večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Otakarově ulici na Pražském předměstí Českých Budějovic. Hlídka si všimla dvou cyklistů, kteří jeli po chodníku a bez předepsaného osvětlení. Oba patnáctiletí mladíci byli vyřešeni za přestupkové jednání na místě v příkazním řízení.

Hlídka vzápětí prověřila výrobní čísla jízdních kol a bylo zjištěno, že kolo značky Author figurovalo v databázi odcizených jízdních kol jako odcizené. Mladík nejprve tvrdil, že kolo zakoupil v prodejně. Poté co mu hlídka sdělila, že kolo prochází pátráním uvedl, že kolo našel na Palackého náměstí.

Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření. Kolo se po dokončení všech nezbytných úkonů vrátí zpět k pravému majiteli.