Sedmnáctiletý mladík nadýchal 1,93 ‰ alkoholu

Značně podnapilého mladíka nalezli strážníci v pátek večer na sídlišti Máj. Ten se bavil ve společnosti svých kamarádů. Strážníky na sebe upozornil svým chováním.

V pátek krátce před osmou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení asistentů prevence kriminality o skupině chlapců, kteří měli rozbíjet skleněné lahve na parkovišti před obchodním centrem v ulici M. Horákové.

Při příjezdu strážníků na místo ukázali asistenti prevence kriminality na čtyři chlapce ve věku šestnáct až sedmnáct let. Ti se strážníkům svěřili, že jim skutečně upadla skleněná lahev a rozbila se. Sami však poté skleněné střepy uklidili. Tři z chlapců nejevili žádné známky požití alkoholu, jeden z nich však neustále narušoval jednání strážníků. Strážníci ho proto s podezřením na jeho značnou podnapilost podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,93 ‰.

Strážníci poté vyrozuměli rodiče sedmnáctiletého mladíka, kteří si ho na místě převzali. Případ bude mít dohru na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková