Řidič skončil uprostřed kruhového objezdu, měl zákaz řízení a téměř 2 ‰ alkoholu v dechu

Nezvládnutí řízení při jízdě na kruhovém objezdu prozradilo vážné prohřešky řidiče osobního vozidla zn. Škoda. Ten se vydal v sobotu večer do ulic za volantem i přes to, že mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Navíc nadýchal alarmující hodnotu alkoholu.

V sobotu 6. dubna v půl desáté večer projížděla hlídka městské policie Strakonickou ulicí. Na křižovatce s Husovou třídou strážníci spatřili vozidlo stojící na zeleném ostrůvku uprostřed kruhového objezdu. Řidič vozidla při jízdě překonal obrubník uvnitř jízdního pruhu a nebyl schopen se vlastními silami vrátit zpět.

U vozidla se pohyboval muž, kterého strážníci vyzvali k podání vysvětlení. Dvaatřicetiletý muž se snažil strážníky přesvědčit o tom, že vozidlo řídil jeho kamarád. Když řidič údajně nezvládl řízení a zjistil, že s vozidlem již bez cizí pomoci neodjede, ponechal na místě vozidlo i svého spolujezdce a z místa utekl. Přítomný muž však nakonec přiznal, že si historku o útěku řidiče vymyslel. Měl k tomu totiž dobrý důvod. Jak strážníci vzápětí zjistili, tomuto muži byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj navíc ukázala alarmující výsledek. Řidič nadýchal 1,88 a 1,94 ‰ alkoholu.

Strážníci celý případ předali do rukou přivolaných policistů. Kromě dalšího šetření okolností dopravní nehody čeká dvaatřicetiletého muže obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Autor: Mgr. Věra Školková