Řidič pod vlivem drog a se zákazem řízení ujížděl strážníkům

Nesčíslně dopravních přestupků, ale i dvou trestných činů, se v neděli dopoledne dopustil čtyřiadvacetiletý řidič vozidla Peugeot Partner z Českobudějovicka. Strážníci se ho nejprve snažili zastavit za spáchaný dopravní přestupek. Muž však na pokyn k zastavení nereagoval. Naopak přidal plyn a snažil se hlídku městské policie setřást. Jeho divoká jízda skončila až za hranicí krajského města, kde se ho strážníkům podařilo zadržet. Jak se později ukázalo, dotyčný muž měl několik důvodů, proč se nechtěl dostat do křížku se zákonem.

V neděli 8. července krátce po jedenácté hodině dopolední prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v městské části Mladé. Při vyjíždění z ulice Kpt. Nálepky strážníci spatřili vozidlo přijíždějící po Novohradské ulici, jehož řidič držel v ruce telefonní přístroj. Strážníci se rozhodli vozidlo zastavit a s řidičem vyřešit dopravní přestupek. Na pokyn k zastavení však řidič dotyčného vozidla nereagoval a snažil se strážníkům ujet. Následovala divoká jízda ulicemi Mladého a pokračovala směrem ven z města. Poté řidič ujížděl vysokou rychlostí polními cestami. Ty strážníky dovedly až do nedaleké obce. O několik vteřin později pronásledované vozidlo nalezli prázdné. Díky svědkům události se však strážníci dozvěděli, kudy řidič z vozu utíkal. Během několika minut ho nalezli v areálu místní základní školy. Muž se však odmítl podrobit osudu a na zákonné výzvy strážníků stále nereagoval. Jeho dalšímu útěku museli strážníci zabránit použitím donucovacích prostředků a služebních pout. Mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR. Jak se vzápětí ukázalo, muž měl dokonce několik důvodů pro to, aby se se strážníky nesetkal. Nejenže mu byl uložen zákaz řízení motorových vozidel, ale následně provedený test na přítomnost omamných nebo psychotropních látek u něj ukázal pozitivní výsledek na Amfetamin a Metamfetamin. Další šetření případu si převzali do rukou přítomní policisté.

Čtyřiadvacetiletého muže nyní čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: Mgr. Věra Školková