Překročil povolenou rychlost, řídil TAXI, ale neměl oprávnění

V úterý 13. února krátce před devátou hodnou dopoledne prováděli strážníci městské policie kontrolní činnost zaměřenou na měření rychlosti v ulici Rudolfovská třída. Hlídka zde zastavila řidiče osobního automobilu Volkswagen, který nerespektoval nejvyšší povolenou rychlost v obci a na měřeném úseku jel 68 km/h.

Strážníci řidiče vozidla zastavili předepsaným způsobem a vyzvali jej k předložení dokladů. Čtyřiadvacetiletý řidič z Českých Budějovic jel ve vozidle s dalšími pasažéry a na střeše měl umístěnou žlutou svítilnu s nápisem TAXI. Vozidlo však nebylo označené jménem a příjmením dopravce, popřípadě obchodní firmou dopravce. Řidič navíc strážníkům ani nepředložil potřebný průkaz řidiče taxi služby.

Řidič se stal podezřelým nejen ze spáchání dopravního přestupku tím, že nedodržel nejvyšší povolenou rychlost, ale i ze dvou přestupků podle zákona o silniční dopravě.

Z přestupku je rovněž podezřelý provozoval taxislužby tím, že nezajistil, aby osoba, která vykonávala činnost taxislužby, měla příslušné oprávnění.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem byla celá událost předána správnímu orgánu českobudějovického magistrátu k dořešení. Provozovateli taxislužby hrozí pokuta až 350 tisíc korun.