Pohřešované děti odhalila obsluha městského kamerového systému

V sobotu odpoledne svěřili rodiče své čtyři nezletilé děti téměř neznámému muži. Ten měl pohlídat děti v jejich bytě po dobu ošetření krvácejícího zranění otce dětí v českobudějovické nemocnici. Když se rodiče vrátili do svého bytu, děti i muž, který se měl o ně postarat, byli pryč.

V půl osmé večer přijalo operační středisko městské policie žádost dotyčných rodičů o pomoc při pátrání po jejich dětech. Jednalo se o tříletého chlapce, téměř dvouletou dívku, ročního chlapce a teprve šestiměsíčního kojence v kočárku. Jakmile matka popsala své děti a muže, kterému je svěřili, strážníci zbystřili. Městský kamerový systém na Nádražní ulici totiž právě zachytil popisované osoby před vchodem do obchodního centra Mercury. Muž, který se měl o děti postarat, se bavil ve společnosti dalšího muže. Oba dva muži byli zjevně podnapilí.

Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci skupinu zastavili na Žižkově třídě. Děti byly zjevně v pořádku, proto strážníci nejprve u povedené dvojice z Jindřichohradecka provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Devětatřicetiletý muž nadýchal 2,62 ‰ a sedmadvacetiletý muž bezmála 3 ‰.

Mezitím se na místo dostavil muž, který se prohlásil za otce přítomných dětí. Strážníci pojali podezření, že čtyřiadvacetiletý muž z Českokrumlovska též požil větší množství alkoholu. Hodnota na přístroji ke zjištění hladiny alkoholu v dechu ukázala 2,27 ‰.

Strážníci na místo přivolali sociálního pracovníka z oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Za jeho přítomnosti byly nakonec děti předány jejich třiadvacetileté matce, u které byla orientační dechová zkouška na alkohol negativní. Celý případ si převzal k dalšímu šetření přítomný sociální pracovník.

Autor: Mgr. Věra Školková