Podnapilý řidič skončil v poutech strážníků, nadýchal 2,73 ‰

Jedenačtyřicetiletý muž usedl v sobotu ráno za volant osobního vozidla i přes to, že se předtím posilnil nejednou sklenkou alkoholu. Jeho riskantní jízda ulicemi jihočeské metropole však

V sobotu 18. května krátce před desátou hodinou dopolední projížděla hlídka městské policie Nádražní ulicí. Od Pekárenské ulice směrem k vlakovému nádraží strážníci spatřili přijíždějící vozidlo zn. Suzuki s poškozenou karoserií na přední straně vozu. Muž za volantem zjevně nezvládal řízení a kličkoval mezi jízdními pruhy. Strážníci vozidlo okamžitě zastavili a řidiče vyzvali k vystoupení z vozidla. Zjevně podnapilý muž však nereagoval ani na opakované výzvy a vystoupení se začal aktivně bránit. Strážníci proto museli řidiče z vozu vyvést za použití donucovacích prostředků a nasadit mu služební pouta. Jak vzápětí zjistili, jednalo se o jedenačtyřicetiletého muže z Českých Budějovic. Řidič následně podstoupil orientační dechovou zkoušku na alkohol s alarmujícím výsledkem 2,73 ‰ a 2,20 ‰.

Strážníci muže i celý případ předali do rukou přivolané hlídky Policie ČR. Jedenačtyřicetiletého řidiče čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: Mgr. Věra Školková