Podnapilý muž vyvolal rozruch v parku, sám se udal městské policii a odjel na kole. Strážníci u něj naměřili přes 2,5 ‰ alkoholu

Údajná hádka mezi návštěvníky parku Čtyři Dvory skončila v pondělí večer dostižením silně podnapilého oznamovatele jedoucího na jízdním kole. Muž nadýchal 2,58 ‰ a 2,69 ‰. Nejen že domů musel odejít po svých, hrozí mu navíc vysoká pokuta.

V pondělí 18. července v sedm hodin večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení muže, který se údajně dostal do konfliktu s návštěvníky parku Čtyři Dvory a žádal příjezd strážníků. Ti však na místě dotyčného nezastihli. Přítomní návštěvníci parku strážníkům potvrdili, že před několika minutami odtud odjel zjevně podnapilý muž na jízdním kole, který na sebe upozorňoval hlasitými výkřiky. Strážníci se proto vydali po jeho stopách. Muže odpovídajícího popisu dostihli v ulici E. Rošického. Cyklista nebyl strážníkům neznámý. Šestadvacetiletý muž se potácel na jízdním kole a nebyl schopen srozumitelné komunikace. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 2,58 ‰ a 2,69 ‰. Než na bicykl usedl, údajně vypil jedinou sklenici piva. Muž si však ani nepamatoval, že telefonoval na tísňovou linku městské policie. Na výzvu strážníků si své jízdní kolo uzamkl a domů odešel pěšky. Za řízení nemotorového vozidla ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil požitím alkoholického nápoje, mu nyní hrozí pokuta ve výši od 25 do 50 tisíc korun. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková