Podnapilý muž vstupoval na náměstí pod kola vozidel, skončil v poutech na záchytné stanici

Muž vstupující pod kola projíždějících vozidel v centru města ve čtvrtek večer nehodlal upustit od své trasy. A to ani na výzvy zasahujících strážníků. Ti museli proti muži použít donucovací prostředky a následně zjistit jeho totožnost na policejní služebně. Sedmatřicetiletý muž skončil na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici. Na své konto si přičte řadu přestupků.

Ve čtvrtek 14. října v půl deváté večer spatřil operátor městského kamerového systému na Náměstí Přemysla Otakara II. muže vstupujícího pod kola projíždějících vozidel. Na místo okamžitě zamířila hlídka městské policie. Strážníci se muže stojícího uprostřed vozovky snažili odvést na chodník. To však muž odmítl, stejně jako prokázání své totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Strážníci proto rozhodli o jeho předvedení ke zjištění totožnosti na služebnu policie. Muž však do služebního vozidla odmítl nastoupit a snažil se odejít. Na policejní služebnu se vezl ve služebních poutech. Přítomní policisté zjistili, že se jedná o sedmatřicetiletého občana z Českobudějovicka. Jediné, s čím muž nakonec souhlasil, bylo provedení orientační dechové zkoušky na alkohol s výsledkem 2,58 ‰. Tím však potíže neskončily. Dotyčný muž totiž rozhodnutí strážníků o převozu na protialkoholní záchytnou stanici ani tentokrát nehodlal přijmout a bránil se předání do rukou zdravotníků. Přitom se na adresu strážníků z jeho úst snesla řada hrubých urážek a vyhrožování újmou na zdraví. Muž potom strávil zbytek noci na lůžku záchytné stanice.

Po vystřízlivění se bude sedmatřicetiletý muž zpovídat hned z několika přestupků. Kromě přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích i z přestupku neuposlechnutí a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci a přestupku proti občanskému soužití. Za odmítnutí orientačního vyšetření na alkohol mu podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková