Podnapilý cyklista kličkoval po silnici, strážníci s ním měli plné ruce práce

Podnapilý cyklista kličkoval v pátek pozdě večer po vozovce v Novohradské ulici. Jeho značně riskantní jízdu však spatřila právě projíždějící hlídka městské policie. Muž se dokonce snažil strážníkům ujet. Další vývoj událostí však nabralo obrátky. Neváhal ani plivnout jednomu ze zasahujících strážníků do obličeje. Strážníci s ním měli ještě plné ruce práce, než skončil na protialkoholní záchytné stanici. Dvaadvacetiletý muž si nyní na své konto přičte řadu přestupků.

V pátek 19. října krátce před desátou hodinou večerní projížděla hlídka městské policie Novohradskou ulicí. Strážníci náhle spatřili cyklistu kličkujícího po vozovce. Zjevně podnapilého muže na jízdním kole vzápětí zastavili. Jak se ukázalo, jednalo se o jim dobře známého dvaadvacetiletého muže z Českých Budějovic. Muž se však se strážníky nehodlal zabývat a tvrdil, že nutně spěchá do centra města. Obešel služební vozidlo městské policie a chystal se k další jízdě. Tomu však strážníci zabránili a následně muže podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol. Nejvyšší naměřená hodnota ukázala výsledek bezmála 2,30 ‰. Strážníci proto rozhodli o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Rozčilený muž však při jízdě i na příjmu do zdravotnického zařízení nešetřil nadávkami na adresu strážníků i samotných zdravotníků. Své rozhořčení navíc vyjádřil plivnutím do obličeje jednoho ze zasahujících strážníků. Následně provedená lékařská prohlídka u muže odhalila drobné zranění v oblasti hlavy, a tak strážníci museli zmítajícího se muže doprovodit k ošetření do českobudějovické nemocnice. Muž byl nakonec úspěšně umístěn na lůžku protialkoholní záchytné stanice.

Dvaadvacetiletý muž z Českých Budějovic si na své konto přičte celou řadu přestupků. Řízení vozidla pod vlivem alkoholu, za který mu hrozí pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun, jakož i přestupek neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Dalším šetřením případu se bude zabývat správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková