Pacient odešel z nemocnice bez vědomí lékařů, strážníci ho vypátrali

Vážně nemocný pacient v sobotu večer opustil lůžko českobudějovické nemocnice a bez vědomí zdravotnického personálu odešel do ulic krajského města. Českobudějovičtí policisté po něm okamžitě vyhlásili pátrání, do kterého se zapojila i městská policie. Strážníkům se podařilo jedenačtyřicetiletého muže nalézt během několika minut.

V sobotu 7. července v půl deváté večer přijalo operační středisko městské policie žádost Policie ČR o pomoc při pátrání po pacientovi v ohrožení života, který se rozhodl ukončit hospitalizaci bez vědomí lékařů. Po jedenačtyřicetiletém muži z Českých Budějovic začali okamžitě pátrat strážníci jak v terénu, tak i prostřednictvím městského kamerového systému. O necelých deset minut později zaznamenal operátor městského kamerového systému muže odpovídajícího popisu hledaného pacienta, procházejícího Lannovou třídou. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Po kontrole totožnosti dotyčného muže strážníci potvrdili, že se skutečně jedná o hledaného pacienta. Prostřednictvím operačního střediska městské policie vyrozuměli jeho ošetřující lékařku.

Strážníci jedenačtyřicetiletého pacienta doprovodili v sanitním vozidle zpět do českobudějovické nemocnice, kde byl předán do rukou zdravotníků.

Autor: Mgr. Věra Školková