Objektem vandalismu se stal interiér trolejbusu

Osmnáctiletý muž ve společnosti svého patnáctiletého kamaráda se rozhodl začít pondělní ráno vandalským činem. V průběhu přepravy trolejbusem městské hromadné dopravy začal malbami fixem poškozovat interiér trolejbusu městské hromadné dopravy. Svědkem činu však byl řidič vozu, který na místo přivolal strážníky.

V pondělí 29. ledna v půl sedmé ráno vyjížděla hlídka městské policie na zastávku městské hromadné dopravy k obchodnímu centru Mercury na Žižkově třídě. V trolejbusu linky č. 3 měli cestovat dva mladíci, kteří se bavili popisováním vnitřní strany dveří fixem. Strážníci vzápětí zjistili, že se jedná o osmnáctiletého a teprve patnáctiletého chlapce z Českých Budějovic. K vandalskému činu se dobrovolně přiznal starší z nich. Na výzvu strážníků se pokusil o odstranění nápisů, což se mu z velké části nakonec podařilo.

Strážníci mezitím kontaktovali matku nezletilého chlapce a o celé události jí informovali. Oba dva byli poté propuštěni. Pokus o poškození cizího majetku osmnáctiletým mužem bude dalším předmětem šetření správního orgánu.

Autor: Mgr. Věra Školková