Obtěžovala cestující na zastávce, byla pod vlivem drog

Ve čtvrtek 8. března v sedm hodin ráno přijalo operační středisko městské policie oznámení o ženě, která měla být pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek a měla pokřikovat na cestující na autobusové zastávce Antonína Barcala. Na místo byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

Dotyčná žena se ihned po spatření přijíždějící hlídky dala na útěk, ale nedoběhla daleko. Strážníci ženu zastavili a vyzvali ji k předložení dokladů a k podání vysvětlení. Dvaadvacetiletá žena z Hluboké nad Vltavou se chovala velmi zmateně a byla zcela mimo realitu. Vše naznačovalo tomu, že byla pod vlivem drog, což sama hlídce potvrdila.

Strážníci si na místo přivolali posádku ZZS, aby byl odborně posouzen její zdravotní stav. Lékař záhy rozhodl o převozu mladé ženy na psychiatrické oddělení českobudějovické nemocnice.

Během usedání na lůžko sanitního vozu se žena začala chovat velmi agresivně. Strážníci proti ní použili donucovací prostředky a nasadili jí služební pouta. Hlídka následně asistovala zdravotníkům při převozu ženy na vyšetření na psychiatrickém oddělení.