Informace MP

První ročník Crossfit challenge open Městské policie České Budějovice se uskutečnil v pátek 21. září v prostorách BCross GYM. Jednalo se o crossfitovou soutěž tříčlenných družstev, kde na každý tým čekaly 4 stage.

Výzvu přijali členové Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky a Policie ČR – Školní policejní středisko Lišov.

Speciální poděkování patří Vaškovi Mrázovi – spolumajiteli BCross GYM – za organizační pomoc  a materiální zabezpečení soutěže.

Články o Městské policii České Budějovice v denních periodikách - 29. týden 2018

Články o Městské policii České Budějovice v denních periodikách - 24. týden 2018

Pěkné počasí, blížící se prázdniny, značné množství kulturních akcí. V barech, předzahrádkách i ulicích plno lidí. V historickém centru Českých Budějovic začátkem června nic neobvyklého.

Městská policie České Budějovice má nový služební skútr Kentoya Maximus 125 ccm

 

Technická specifikace: 

Rozměry ( dxšxv ) : 2150x785x1325 mm

Rozvor: 1560 mm

Hmotnost: cca 140 kg

Nosnost: 200 kg

Motor : 4 - taktní motor 152QMI-A ( vzduchem chlazený ) s el. vstřikováním

Převodovka: CVT ( automatická )

Zdvihový objem: 124,6ccm

Max. výkon : 8,5 koní / 8500 ot/min

Max. uvedená rychlost v TP: 85 Km/h

Brzdový systém ( vpředu / vzadu ) : kotouč / kotouč

Statutární město České Budějovice ve spolupráci s městskou policií vyhlašuje výzvu pro výběr kandidátů na pozici Asistenta prevence kriminality. Asistent prevence kriminality bude zaměstnancem obce se zařazením k obecní policii - na dobu určitou  

Cílem je podpora a umožnit osobám bez pracovního poměru, anebo sociálně vyloučeným osobám získání možnosti pracovního uplatnění v oblasti prevence kriminality (zvyšování bezpečnosti a zajišťování veřejného pořádku na území města).

Ve středu odpoledne se dvě ženy rozhodly oslavovat. Místo k oslavě si však nezvolily příliš šťastně. Jejich polehávání na chodníku a popíjení alkoholu před vchodem do prodejny potravin v Rožnově vzbudilo pohoršení kolemjdoucích. Ti na místo přivolali strážníky.

V sobotu 18. listopadu 2017 v době od 08:00 hod. do 11:00 hod. proběhne na území města transport nadměrného nákladu. Ten bude směřovat z okraje Českých Budějovic - Zavadilky, na centrální náměstí, za účelem převézt vánoční strom. Samotná trasa povede ze Zavadilky po ulicích   E. Rošického - M. Horákové – Branišovská – Husova - Na Dlouhé louce – Mánesova – Lidická - Senovážné  náměstí - Karla IV -  konec na Náměstí Přemysla Otakara II.