Napadal pořadatele plesu, pokusil se poškodit služební vozidlo, skončil v poutech strážníků na policejní služebně

Narušování veřejného pořádku v průběhu plesu konaného v kulturním domě Metropol skončilo pro třiatřicetiletého muže nasazením pout zasahujících strážníků a převozem na policejní služebnu. Kromě toho si muž na své konto připsal dva přestupky.

V sobotu 26. března ve dvě hodiny ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o potížích s jedním z hostů plesu v kulturním domě Metropol na Senovážném náměstí. Po příjezdu na místo se ke strážníkům přihlásil jeden z pořadatelů, který poukázal na dotyčného výtržníka. Třiatřicetiletý muž se strážníkům svěřil,  že důvodem jeho počínání bylo jednání pořadatelů, kteří se poohlíželi po jeho přítelkyni. Nejprve je napadl verbálně, poté však na pořadatele začal útočit fyzicky. Ti útočníka svedli na zem a sečkali do příjezdu hlídky městské policie. Muž se však uklidnit nehodlal. Poté, co opakovaně prudce otevřel dveře služebního vozidla a nereagoval na výzvy strážníků, skončil v poutech. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 1,95 ‰,  napodruhé 1,88 ‰. Neustálé narušování veřejného pořádku pro něj skončilo převozem na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici 28. Října. Odtud byl muž po poučení o dalším postupu propuštěn.

Třiatřicetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a z přestupku proti majetku. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková