Na cizí psy se nesahá

O tom, že na cizí psy se nesahá, se přesvědčil v pondělí 18. června sedmdesátiletý muž z Českých Budějovic. V půl osmé večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o muži, kterého pokousal pes v jedné z restaurací na Žižkově třídě. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie. Strážníci na místě zjistili, že sedmdesátiletý muž byl pokousaný v oblasti ruky. Hlídka muži poskytla první pomoc, ale zranění vyžadovalo lékařské ošetření. Proto muži přivolala posádku ZZS.

Majitel psa se strážníky spolupracoval a uvedl, že pokousaného muže několikrát upozornil, aby na psa nesahal. Ten si nedal říct. Pes se po muži ohnal a způsobil mu krvavé zranění. Důležité ovšem bylo, že pes byl očkovaný proti vzteklině. Očkovací průkaz ale u sebe majitel psa neměl, a tak jej strážníci doprovodili domů, kde jim průkaz předložil. Tento dokument je nezbytný pro ošetřujícího lékaře. V případě absence očkovacího průkazu by muže čekala zdlouhavá vyšetření.

Zraněný muž se na místě přiznal, že si za zranění může sám a událost si oba dva nepřáli dále řešit. Pokousaný muž byl převezen k ošetření do nemocnice.