Muž způsobil dopravní nehodu, v dechu měl více jak 3 ‰ alkoholu

K dopravní nehodě, která se stala ve čtvrtek nad ránem v Branišovské ulici, přijeli jako první strážníci městské policie. 

Ve čtvrtek krátce před druhou hodinou ranní přijalo operační středisko městské policie oznámení o dopravní nehodě v Branišovské ulici. Její obyvatele vzbudil velký třesk, proto se snažili zjistit jeho původ. Pohled z okna u nich vzbudil ještě větší obavu. Z havarovaného vozidla totiž nikdo nevystupoval. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Operační středisko zároveň o události vyrozumělo Policii ČR.

Po příjezdu na místo strážníci nalezli muže stojícího u havarovaného vozidla. Ten potvrdil, že je řidičem dotyčného vozidla značky Peugeot. Přítomni byli také muž a žena, kteří tvořili osádku vozidla jedoucího za havarovaným vozidlem.

Řidič vozidla nebyl nijak viditelně zraněn a lékařské ošetření odmítl. Třicetiletý muž z Českých Budějovic dokonce strážníkům hned přiznal, že je pod vlivem alkoholu. Za volant sedl údajně proto, že si jel pro svůj mobilní telefon. Ten si údajně při návratu z večírku v centru města zapomněl ve vozidle taxislužby, kterým se vezl domů. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 3,19 ‰ a 3,38 ‰.

Podle očitých svědků řidič vozidla náhle vyjel z vozovky a zastavil se až o strom za zastávkou městské hromadné dopravy. V blízkosti místa se nikdo nenacházel a naštěstí nedošlo ke zranění jiných osob.

Strážníci předali podnapilého řidiče do rukou hlídky Policie ČR, která se bude zabývat dalším šetřením případu. Třicetiletý řidič bude obviněn z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: Mgr. Věra Školková