Muž nikam nedojel, zůstal ležet na zastávce. Nadýchal téměř 4 ‰ alkoholu

Muž ležící na zastávce městské hromadné dopravy na Husově třídě vzbudil ve čtvrtek odpoledne pozornost jednoho z projíždějících řidičů. Ten v obavě o zdraví muže přivolal hlídku městské policie. Muž po probuzení z těžkého spánku nadýchal 3,80 ‰ alkoholu. Zbytek dne strávil na lůžku protialkoholní záchytné stanice.

Ve čtvrtek 15. července ve dvě hodiny odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži ležícím na zastávce městské hromadné dopravy U Zelené ratolesti. Strážníci na místě nalezli spícího muže. Po jeho probuzení se ukázalo, že dvaatřicetiletý muž pravděpodobně hodlal využít městskou hromadnou dopravu. Předtím se však posilnil nejednou sklenkou alkoholu a již nebyl schopen dopravit se domů. Strážníci u něj provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s alarmujícím výsledkem 3,80 ‰. Muž strávil zbytek odpoledne na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici, kam ho strážníci následně převezli.

Tím však případ pro dvaatřicetiletého muže z Českých Budějovic neskončil. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, kterého se dopustil vstupem na nástupiště veřejné dopravy ve stavu zjevně pod vlivem alkoholu, v němž ohrožoval sebe, jiné osoby, majetek i veřejný pořádek. Za ten mu hrozí pokuta až 20 tisíc korun. Dalším šetřením případu se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková