Muž chtěl skokem z okna ukončit svůj život

Osmadvacetiletý muž se ve sváteční den rozhodl ukončit svůj život skokem z okna. Důvodem měl být rozchod s přítelkyní. Nejprve mu v tom zabránila jeho známá, nakonec ho před skokem zachránili strážníci.

Ve čtvrtek krátce před jedenáctou hodinou dopoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži, který v Puklicově ulici sedí v otevřeném okně bytu ve 2. patře. Jakmile strážníci vstoupili do otevřeného bytu, spatřili mladou ženu, jak drží muže sedícího na parapetu otevřeného okna. Okamžitě muže vtáhli zpět do bytu. Čtyřiadvacetiletá žena se strážníkům svěřila, že byla svědkem rozhovoru dotyčného muže s jinou ženou, které se svěřoval se svým odhodláním ukončit svůj život skokem z okna z důvodu rozchodu se svou přítelkyní. Jakmile svého známého spatřila v otevřeném okně, pochopila, že své tvrzení myslel skutečně vážně a rozhodla se jednat. Hrozícímu neštěstí poté zabránili strážníci, kteří přijeli díky šestašedesátileté svědkyni včas.

Strážníci na místo neprodleně přivolali hlídku Policie ČR a zdravotnickou záchrannou službu. Muž byl vzápětí převezen do zdravotnického zařízení. Celý případ si převzali k dalšímu šetření českobudějovičtí policisté.

 

Autor: Mgr. Věra Školková