Městská policie České Budějovice se zúčastnila okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů

V úterý 3. května 2022 proběhla v areálu Ústředního automotoklubu v ulici Karolíny Světlé dopravní soutěž mladých cyklistů pro žáky 2. stupně základních škol. Soutěž uspořádal za finanční podpory Jihočeského kraje Aktiv pro BESIP Magistrátu města České Budějovice ve spolupráci s odborem dopravy Magistrátu města České Budějovice, Úřadem okresního spolku Červeného kříže České Budějovice, Policií ČR a Městskou policií České Budějovice.

Soutěže se zúčastnilo ve dvou věkových kategoriích 10 družstev složených ze žáků 2. stupně základní školy. Mladí cyklisté soutěžili ve 4 disciplínách. Ověřili si tak teoretické znalosti dopravních předpisů, znalost dopravních předpisů při jízdě na dětském dopravním hřišti, zásady při poskytování zdravotní pomoci i své dovednosti při jízdě zručnosti. Znalosti mladých cyklistů při jízdě na dopravním hřišti ověřovali strážníci Městské policie České Budějovice ve spolupráci s policisty z Dopravního inspektorátu územního odboru Policie ČR České Budějovice.

Zlatý pohár za vítězství v kategorii mladších žáků si ze soutěže mladých cyklistů odnesla Církevní základní škola Rudolfovská, druhé místo získala Základní škola Pohůrecká a třetí místo v žebříčku obsadila Základní škola Oskara Nedbala. V kategorii starších žáků zvítězila i tentokrát Církevní základní škola Rudolfovská, druhé místo obsadila ZŠ a MŠ Dolní Bukovsko a jako třetí se umístilo Gymnázium Týn nad Vltavou. Vítězům jsme spolu s organizátory soutěže srdečně pogratulovali.

Autor: Mgr. Věra Školková