Kradené jízdní kolo poznal kamarád jeho majitele, zasáhli strážníci

Jízdní kolo, které před několika dny zmizelo svému majiteli v ulici U Trojice, se mu díky pozornosti jeho kamaráda a zásahu strážníků městské policie navrátí zpět. Jízdní kolo se doposud nezjištěným způsobem dostalo do rukou muže bez domova známého jen pod přezdívkou. Ten ho údajně prodal svému kamarádovi za jeden tisíc korun. Nový majitel prý o původu jízdního kola neměl tušení.

Ve středu 17. července v půl dvanácté dopoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o nálezu pravděpodobně odcizeného jízdního kola do Otakarovy ulice. Speciálně složené jízdní kolo značky Dartmoor totiž poznal kamarád jeho právoplatného majitele. Jízdní kolo nyní držel ve svých rukou sedmadvacetiletý muž z Českých Budějovic. Ten se strážníkům svěřil, že jízdní kolo mu před několika dny prodal jeho známý za jeden tisíc korun. Kde prodejce k jízdnímu kolu přišel, však údajně nevěděl.

Na místo se mezitím dostavil i právoplatný majitel dotyčného bicyklu. Ten potvrdil, že se skutečně jedná o jeho jízdní kolo, odcizené před několika dny z ulice U Trojice. Jelikož si bicykl sám sestavil, spolehlivě ho podle speciálních znaků poznal. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si samozvaného majitele jízdního kola převzala. Dalším šetřením případu se budou dále zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Tř. 28. Října. Do vyřešení případu si jízdní kolo převzali z rukou strážníků zdejší policisté.

Autor: Mgr. Věra Školková