Hrubé jednání dvou mužů v diskoklubu vyústilo v potyčku

Strážníci byli ve čtvrtek v noci svědky potyčky mezi návštěvníky jednoho z hudebních klubů v centru města. Krátce před jednou hodinou ranní projížděla hlídka městské policie Krajinskou ulicí. Před jedním z nočních klubů strážníci spatřili tři muže, kteří se mezi sebou postrkovali. Po úderu jednoho z přítomných mužů upadl napadený na zem a zůstal bezvládně ležet. Strážníci se okamžitě chystali zasáhnout a poskytnout muži první pomoc. Muž však mezitím procitl a byl schopen komunikovat. Strážníci mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu a hlídku Policie ČR.

Ukázalo se, že napadený pětadvacetiletý muž z Prahy spolu se svým čtyřiadvacetiletým společníkem vyvolali svým hrubým chováním uvnitř klubu spor s bezpečnostním zaměstnancem dotyčného podniku. Ten dvojici z klubu vykázal, muži se s tím však odmítli smířit a snažili se dovnitř dostat násilím. Celá událost poté vyústila v potyčku, které byli strážníci svědky.

Strážníci následně podrobili útočníka i poškozeného orientační dechové zkoušce na alkohol. Poškozený nadýchal 2,34 ‰ alkoholu, u útočníka byla orientační dechová zkouška na alkohol negativní. Napadený muž byl poté převezen k lékařskému vyšetření do českobudějovické nemocnice, odkud byl po provedeném vyšetření propuštěn. Zúčastněná trojice mužů nakonec odmítla událost dále řešit. Při incidentu nedošlo k žádnému zranění ani škodě na majetku.

Autor: Mgr. Věra Školková