Dva podnapilí muži se z nákupního centra vezli na záchytnou stanici, jeden z nich v poutech

Dvojice podnapilých mužů vzbudila v neděli odpoledne pozornost veřejnosti v nákupním centru na sídlišti Máj. Jejich hlasitý projev a opakované pády na zem zaregistroval i pracovník zdejší bezpečnostní služby. Ten na pomoc přivolal hlídku městské policie. Oba muži skončili na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici. Jeden z nich absolvoval převoz v poutech strážníků.

V neděli 8. srpna krátce před třetí hodinou odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o dvojici podnapilých mužů v nákupním centru Čtyři Dvory. Strážníky po příjezdu oslovil pracovník zdejší bezpečnostní služby, který za výtržníky označil dva muže postávající u vchodu do nákupního centra. Ti sem měli zavítat po návštěvě nedaleké benzinové čerpací stanice, kde údajně vyvolali konflikt. Ten se sice nepotvrdil, jejich pohyb v nákupním centru však pokračoval za hlasitých projevů. Jeden z mužů se sotva držel na nohou a několikrát upadl na zem. Strážníci následně dotyčnou dvojici vyzvali k prokázání totožnosti. K tomu však bylo třeba opakovaných výzev. Dva muži z Českých Budějovic ve věku 23 a 27 let i nadále se strážníky odmítali spolupracovat. Na výzvu k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol se nakonec podrobil jen starší z nich s výsledkem 2,20 ‰. Jeho třiadvacetiletý společník orientační vyšetření na přítomnost alkoholu odmítl. Odpor kladl i ve chvíli, kdy strážníci rozhodli o převozu obou mužů na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Střídavě si lehal na zem a odcházel z místa, na záchytnou stanici ho strážníci převezli ve služebních poutech.

Po vystřízlivění se bude třiadvacetiletý muž zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a odmítnutím orientačního vyšetření přestupku podle zákona o ochraně veřejného zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Za ten mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková