Dva muži z Ukrajiny se potáceli mezi zaparkovanými vozidly

Dva podnapilí a značně hluční muži se v sobotu večer potáceli mezi zaparkovanými vozidly v centru města. Jeden z nich musel být převezen zdravotnickou záchrannou službou k ošetření do českobudějovické nemocnice, druhý z nich si na místě vysloužil od strážníků pokutu za veřejné pohoršení.

V sobotu krátce před desátou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o dvou podnapilých mužích, kteří se pohybovali mezi zaparkovanými vozidly v Jírovcově ulici. Svým hlučným projevem na sebe upozornili zdejší obyvatele.

Strážníci na místě nalezli muže, který ležel na zemi a nebyl schopen vstát. Druhý z nich právě močil mezi zaparkovanými vozidly. Jakmile spatřil strážníky, snažil se nejistým krokem rychle odejít. Strážníci ho však vzápětí zastavili. Za znečištění veřejného prostranství ocenili devatenáctiletého občana z Ukrajiny pokutou. Jeho devatenáctiletého krajana si převzala zdravotnická záchranná služba, která ho převezla k lékařskému vyšetření do českobudějovické nemocnice.

Strážníci mezitím na místo z důvodu podezření na poškození zaparkovaných vozidel přivolali hlídku Policie ČR. Zda došlo jednáním dvojice mužů z Ukrajiny ke škodě na majetku, bude předmětem dalšího šetření policistů.

Autor: Mgr. Věra Školková