Dva muži odpalovali pyrotechniku, rušili tím obyvatele v okolí

V neděli 21. června v půl osmé večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o dvojici mladíků, kteří měli odpalovat pyrotechniku u cyklostezky poblíž Nového mostu. Zvuky měly připomínat střelbu a byly tak hlasité, že rušily obyvatele v okolí.

Na místo události byla neprodleně vyslána hlídka městské policie. Strážníci na místě zjistili dva mladé muže (22, 21 let), z nichž se jeden přiznal, že nedaleko opálil několik kusů zábavní pyrotechniky. Mladý muž se stal podezřelý ze spáchání přestupku proti pořádku v územní samosprávě. Pyrotechniku používal v místech, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města. Muž s přestupkem souhlasil a byl vyřešen na místě v příkazním řízení.

Druhý muž strážníkům tvrdil, že pyrotechniku měl pouze u sebe, ale nepoužíval jí. S projednáním přestupku nesouhlasil, a tak strážníci s mužem sepsali oznámení o podezření ze spáchání přestupku, které bude předáno ke správnímu orgánu k dořešení. V případě prokázání viny muži hrozí pokut až 100 tisíc korun.

Ke strážníkům se přihlásili dva svědci, kteří uvedli, že oba muži byli u řeky delší dobu a viděli, jak oba pyrotechniku používají.