Dva muže v hledáčku policistů odhalili strážníci během jedné chvíle

Dvacetiletý muž z Českobudějovicka se snažil vyhnout setkání se zákonem. Za podezření ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku po něm pátrali českobudějovičtí policisté. Strážníkům se ho podařilo nalézt ve středu večer v Kněžských Dvorech.

Ve středu 11. července v sedm hodin večer prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v  Suchomelské ulici, kde strážníci spatřili jim známou tvář. Ta patřila dvacetiletému muži, který se v té době ocitl v hledáčku českobudějovických policistů. Muž však u sebe neměl žádný osobní doklad. Strážníci ho proto k ověření totožnosti převezli na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října. Přítomní policisté potvrdili, že se skutečně jedná o jimi hledaného muže.

Pro podezření z přečinu zanedbání povinné výživy pátrali v té době českobudějovičtí policisté také po jedenačtyřicetiletém muži z Českobudějovicka. Strážníci ho nalezli ho v sedm hodin večer téhož dne v blízkosti železničních kolejí v Novohradské ulici. Strážníkům nebyl schopen věrohodně prokázat svou totožnost, a tak se o pár minut později vezl služebním vozidlem na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října. Zde si ho po potvrzení jeho totožnosti převzali přítomní policisté.

Autor: Mgr. Věra Školková