Čtveřice se bavila odhazováním odpadků i kopáním do odpadkového koše

Vážné narušování veřejného pořádku i pokus o poškození cizího majetku stálo jednoho z vandalů pokutu a dva z nich dokonce pobyt na záchytné stanici. Jejich nepřístojné chování odhalila městská kamera. Strážníci na sebe nenechali dlouho čekat.

Povedenou čtveřici spatřil na Suchovrbenském náměstí operátor městského kamerového systému v úterý 29. ledna v deset hodin večer. Čtveřice si zjevně nedělala starost se znečišťováním parku odpadky, ani s nastupujícím nočním klidem. Zábava jim však pravděpodobně přišla všední, a tak jeden z přítomných mužů přinesl z blízké zastávky městské hromadné dopravy odpadkový koš. Jeden z přítomných mužů si na něm okamžitě začal zkoušet své fotbalové dovednosti. V té době již na místo mířily hlídky městské policie. Strážníci na místě zastihli tři muže ve věku dvaadvaceti až čtyřiadvaceti let a dvaadvacetiletou ženu. Že je marné zapírat, jim strážníci vysvětlili hned na začátku. Městská kamera jim totiž spolehlivě zaregistrovala jejich prohřešky proti zákonu. Pětadvacetiletý muž, který si z odpadkového koše udělal kopací míč, měl ke svému jednání zvláštní vysvětlení. Koš chtěl údajně tímto způsobem jen uklidit. Za znečištění veřejného prostranství si od strážníků vysloužil na místě pokutu.

Další dva přítomní se však nehodlali smířit s tím, že zábava skončila. Nereagovali na výzvy strážníků a pokračovali v narušování veřejného pořádku. Strážníci proto třiadvacetiletou ženu a jejího o rok staršího společníka podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol. Oba nadýchali více než 1,5 ‰ alkoholu. Na zbytek noci pak skončila žena i muž na lůžku protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice.

Autor: Mgr. Věra Školková