Chtěl se poprat, skončil na záchytce

V sobotu 29. června krátce před šestou hodinou ráno přijalo operační středisko městské policie oznámení o podnapilém muži, který měl být agresivní a pokoušet se vyvolat konflikt s kolemjdoucími v ulici Karla IV. Na místo události byly ihned vyslány hlídky městské policie.

Muž před příjezdem strážníků vešel do jednoho z barů a dostal se do konfrontace s ochrankou. Strážníci muže vyzvali, aby zanechal svého protiprávního jednání. Muž na zákonné výzvy nereagoval a svou agresivitu nasměroval proti zasahujícím strážníkům. Hlídka proti muži použila donucovací prostředky a nasadila mu služební pouta. Následně byl předveden na obvodní oddělení Policie ČR, kde byl ustanoven. Devatenáctiletý mladík z Českých Budějovic byl podroben orientační dechové zkoušce, která vyšla s pozitivním výsledkem. Nadýchal 2 promile. Muž skončil na protialkoholní záchytné stanici.

Událostí se bude zabývat správní orgán českobudějovického magistrátu. Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci hrozí mladíkovi pokuta až 10 tisíc korun.