Českobudějovičtí strážníci nalezli odcizené jízdní kolo v zastavárně

Krádež jízdního kola Canyon v hodnotě několika desítek tisíc korun, které jeho majiteli „zmizelo“ ve středu 28. září ze zahrady v Suchém Vrbném, skončila šťastným znovushledáním. A to díky hlídce městské policie, která bicykl nalezla v jedné ze zastaváren v centru města. Šetřením celého případu se nyní zabývají policisté.

Ve čtvrtek 29. září oslovil strážníky českobudějovické městské policie muž, který je požádal o pomoc při pátrání po jízdním kole. To mu údajně před několika dny odcizil neznámý pachatel ze zahrady v Suchém Vrbném.

V pátek 30. září provedla jedna z hlídek městské policie mezi jinými i prohlídku jedné ze zastaváren v centru města. Strážníci zjistili, že mezi zastavenými předměty se nachází bicykl nápadně se podobající tomu odcizenému. Provozovatel zastavárny strážníkům sdělil jméno ženy, která sem jízdní kolo přivezla v doprovodu neznámého muže. Strážníci všechny zjištěné informace předali přivolané hlídce Policie ČR. Jízdní kolo převezli na žádost policistů na Obvodní oddělení Policie ČR Suché Vrbné, odkud se později dostalo zpět do rukou jeho právoplatného majitele. Dalším šetřením případu se nyní zabývají zdejší policisté.

Autor: Mgr. Věra Školková