Českobudějovičtí strážníci ani v předvánočním období nezahálejí, podívejte se na jejich práci

I před Vánočními svátky mají českobudějovičtí strážníci plné ruce práce. V posledních dnech řešili případy narušování občanského soužití, rušení nočního klidu, potyčky před nočními podniky, černé skládky, komunikační závady, nálezy, ale i řadu odchytů zvířat. Asistovali také Policii ČR, ověřovali totožnost revizorům Dopravního podniku, řešili dopravní přestupky. A to zdaleka nebylo vše.

V nočních hodinách předchozích dnů vyjížděly hlídky městské policie na několik oznámení o rušení nočního klidu. Ten rušili především obyvatelé z obytných domů hlasitou zábavou. Následovalo oznámení o napadení muže před jedním barů z centru měst. Případ si od strážníků převzali policisté. Podobný případ se stal předchozího dne, kdy strážníci dostihli muže podezřelého z napadení jednoho z návštěvníků města na útěku. Podnapilého muže sbírali strážníci z chodníku v Hradební ulici. Muž utrpěl pravděpodobně pádem na zem krvácivé zranění na hlavě, proto strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Z důvodu bezpečnosti zdravotníků doprovodili pacienta do českobudějovické nemocnice přímo v sanitním voze.

Mezitím další hlídka městské policie řešila založení černé skládky u kontejnerů v Otakarově ulici. Strážníkům se na místě podařilo zjistit původce skládky. Případem se bude zabývat příslušný správní orgán. Kromě tohoto případu řešili strážníci i další černé skládky, například v Papírenské ulici nebo v ulici V. Volfa.

Strážníci také asistovali jako nezúčastněné osoby policistům při vykázání ze společného obydlí s ohroženou osobou.

Kafku se zraněným křídlem odchytávali strážníci speciálně vyškolení k odchytu zvířat v Českém Vrbném. Zraněného ptáka předali do rukou zaměstnanců ZOO Hluboká nad Vltavou. Kromě opeřence řešili také podezření na zraněného ježka, které se nakonec nepotvrdilo. Kromě odchytů několika psů se dostali i na Úřad práce, kde se objevil zmatený netopýr. U slepého ramene Malše se snažili o záchranu údajně zraněné labutě. Na pomoc museli přijet hasiči se speciální technikou. Labuti však již nebylo pomoci.

Tající sníh padající ze střechy v posledních dnech potrápil nejednoho majitele domu. Strážníci prověřovali a řešili hned několik takových případů.

Následovalo převzetí peněženky z Rudolfovské třídy nebo klíčů z ulice U Černé věže nalezených poctivými občany. Strážníci se pokusili o odevzdání nálezů jejich majitelům a vyřídili další náležitosti.

V neposlední řadě dohlížejí strážníci v předvánočním období na bezpečnost návštěvníků nákupních center a vánočních trhů. Veřejný pořádek zajišťují i v místech konání různých kulturních a jiných akcí.

Autor: Mgr. Věra Školková