Alkohol v klubu dívce nesedl, sedmnáctiletý řidič pod vlivem alkoholu vezl podnapilého mladistvého spolujezdce

Během uplynulého víkendu řešily hlídky městské policie případy v souvislosti s alkoholem jak u mladistvých, tak i u mladistvého řidiče osobního vozidla. Oběma případy se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Pád na chodník před jedním z nočních klubů v Nádražní ulici v sobotu večer poukázal na podnapilou dívku. Náhodný svědek v obavě o její zdraví na místo přivolal hlídku městské policie. Svědek události popsal, že dívka se v důsledku pádu uhodila do hlavy. Orientační dechová zkouška na alkohol u ní ukázala výsledek 1,77 ‰. Dívka se svěřila, že její stav způsobil vypitý tvrdý alkohol. Kdo jí ho podal, se však zjistit nepodařilo. Strážníci vzápětí dívku předali do rukou přivolaných zdravotníků rychlé záchranné služby. Ti jí převezli k ošetření do českobudějovické nemocnice.

Další alkoholický dýchánek odhalila v sobotu 19. února nad ránem jízda osobního elektro vozidla zn. Aixam na Lidické třídě. Řidič vozidla projíždějící křižovatkou s Mánesovou ulicí totiž nedal znamení o změně směru jízdy a jeho jízda navíc poukazovala na potíže s udržením směru. Strážníci vozidlo vzápětí zastavili a řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla. Doklady byly v pořádku, co však v pořádku nebylo, byl odér alkoholu z dechu sedmnáctiletého řidiče. Přestože mladý muž tvrdil, že před jízdou alkohol nepožil, následně provedená orientační dechová zkouška potvrdila opak. Přístroj ukázal výsledek 0,25 ‰ alkoholu. Ve vozidle na místě spolujezdce se však nacházel ještě šestnáctiletý mladík. Orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 0,66 ‰. Strážníci případ podnapilého řidiče předali do rukou přivolaných policistů, kteří mu zakázali další jízdu. Alkoholem u obou mladistvých se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková