Agresivní narkomanka bivakovala na lavičce před hotelem

Dvaadvacetiletá narkomanka v sobotu po poledni ulehla na lavičku před hotelem v Nádražní ulici. Spoře oděná žena přitom vulgárními výrazy urážela kolemjdoucí. Jeden z nich neváhal a na místo přivolal strážníky. Zásah strážníků však ženu rozzuřil tak, že skončila v poutech.

Na oznámení o spoře oděné ženě zjevně ovlivněné návykovými látkami vyjížděla hlídka městské policie v sobotu 5. května v půl jedné odpoledne. Strážníci po příjezdu na místo nalezli jim dobře známou dvaadvacetiletou ženu. Na oznámení o jejím agresivním chování vůči svému okolí vyjížděli strážníci letos již čtyřikrát. Tentokrát žena ležela na lavičce a vulgárně pokřikovala na kolemjdoucí. Příjezd strážníků ještě přilil olej do ohně. Po provedení orientační zkoušky na alkohol s výsledkem bezmála 1 ‰ žena začala strážníkům vyhrožovat ublížením na zdraví. Poté se rozhodla odejít. Jakmile se jí strážníci snažili zastavit, žena nešla daleko od slov k činům. Rozpřáhla se proti přicházejícímu strážníkovi a chystala se ho udeřit. Strážníci museli proti ženě použít donucovací prostředky a nasadit jí služební pouta. Následně jí převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Samotný převoz ani doprovod na stanici však neproběhl bez potíží.

Dvaadvacetiletá žena z Českobudějovicka se bude nyní zpovídat z několika přestupků proti veřejnému pořádku. Za veřejné pohoršení, neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci jí hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková